[LT] Švietimas ekstremaliose situacijose

Europos Komisija per Europos civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos operacijų generalinį direktoratą (DG ECHO) pradeda komunikacijos kampaniją, kuria siekiama didinti informuotumą apie švietimo svarbą kritinėse situacijose. 

Šiame įrankių rinkinyje yra medžiaga ir informacija, kurią galite naudoti, norėdami įtraukti studentus savo švietimo įstaigoje.


1. Išsilavinimas, kad ir kas benutiktų 

„Išsilavinimas, kad ir kas benutiktų“ yra mūsų šios informacinės kampanijos šūkis. Šia trumpa, aiškia fraze norime pabrėžti, kad išsilavinimas yra pagrindinė vaikų teisė ir esminis poreikis. Nors humanitarinės krizės visame pasaulyje gali sutrikdyti vaikų ir jaunimo švietimą, labai svarbu suteikti jiems šviesesnę ateitį, išugdyti visą jų potencialą ir suteikti įgūdžių bei apsaugą, kurių reikia, norint atkurti normalumo ir saugumo jausmą. 

Švietimas neturi būti nutrauktas, kad ir kokia rimta būtų krizė. ​ 

Hanan, Syria
Hanan, Syria

Švietimas yra pokyčių variklis: jis yra galingas ir būtinas. Švietimas visada turi būti įmanomas, kad ir kas benutiktų. Dėl šios priežasties ES investuoja į švietimą krizinėse situacijose visame pasaulyje. 

Kampanija siekiama padėti jauniems 16–30 metų žmonėms geriau suprasti ir apmąstyti teigiamą ES finansuojamų švietimo projektų poveikį jauniems žmonėms humanitarinių krizių paveiktose vietovėse, pasitelkiant ilgametražius ir trumpametražius dokumentinius filmus ir organizuojant dokumentinių filmų idėjų pristatymo konkursą. 

Jei norite gauti daugiau informacijos apie kampaniją, galite apsilankyti svetainėje ir sužinoti daugiau apie tai, ką ES daro, remdama švietimą kritiniais atvejais. 

Information for Teachers_LT.pptx

PPTX - 46 Mb

2. Dokumentinio filmo seansai švietimo įstaigose 

12 minučių dokumentika, sukurta bendradarbiaujant su garsiais dokumentinių filmų kūrėjais Olivier Jobard ir Claire Billet, priklausančiais MYOP agentūrai.

Šis dokumentinis filmas bus rodomas humanitarinių filmų festivaliuose, siekiant paskatinti diskusijas apie švietimo svarbą krizinėse situacijose. Festivalių sąrašą galite rasti kampanijos svetainėje. 

Švietimo įstaigas kviečiame rengti dokumentinio filmo peržiūras nuo 2023 m. gegužės mėn. 

Žiūrėkite anonsą ir visą dokumentiką čia:

  • 30 sec video trailer
  • 1 min video trailer
  • 12 min video documentary

Ar norėtumėte surengti filmo peržiūrą su savo studentais?

Galbūt su Europos Komisijos atstovo įžanga arba diskusija apie kampanijos „Išsilavinimas, kad ir kas benutiktų“ svarbą? Tiesiog susisiekite su mumis el. paštu. Mes jums pateiksime dokumentinį filmą, taip pat galime padėti organizuoti jūsų renginį. 


3. Dalyvaukite vaizdo įrašų konkurse „Švietimas judesyje“ 

 Šis konkursas jauniems europiečiams suteikia galimybę apmąstyti švietimo svarbą, pateikti savo idėją dokumentiniam filmui šia tema ir – laimingajam – sukurti 5-10 minučių dokumentinį filmą, bendradarbiaujant su VICE World News. 

 

APPLICATIONS ARE CLOSED

The winner will be announced in spring 2023.


4. Žiūrėkite daugiau vaizdo įrašų apie švietimą krizės sąlygomis:

Hanan_Syria_LT_15'.mp4

MP4 - 29 Mb

Sonia_Ukraine_LT_15'.mp4

MP4 - 29 Mb

Marie, Burkina Faso_LT

MP4 - 63 Mb

Hanan, Syria_LT

MP4 - 65 Mb

Sonia, Ukraine_LT

MP4 - 78 Mb

5. Key visuals

Education in emergency_Burkina_kvisuals_LT.pdf

PDF - 2.6 Mb

Education in emergency_Syria_kvisuals_LT.pdf

PDF - 1.5 Mb

Education in emergency_Ukraine_kvisuals_LT.pdf

PDF - 2.4 Mb

6. ​ #EducationNoMatterWhat Social Media posts 

 

​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ (1) FACEBOOK POST

Įsivaizduok, kad iš tavęs būtų atimta teisė gauti išsilavinimą...Kaip jautumeisi❔

Deja, taip nutinka daugeliui vaikų, patekusių į humanitarines krizes: iš jų atimta teisė mokytis saugioje ir jaukioje klasėje.

ES tai nepriimtina. Dėl šios priežasties @EUCivilProtection&HumanitarianAid padeda milijonams vaikų, suteikdama prieigą prie #EducationNoMatterWhat 📚

👉 Sužinok daugiau apie tai, kaip besimokantiems pavyko grįžti prie įpročių, pasitelkus savo vidinę stiprybę ir ES humanitarinę pagalbą.

#EducationNoMatterWhat
#EducationInEmergencies

 

 ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ (2) INSTAGRAM POST

Ar girdėjai apie #EducationNoMatterWhat❓

Tai nauja @eu_echo kampanija, kurios metu daugiausiai dėmesio skiriama iššūkiams, su kuriais kasdien susiduria milijonai studentų, gyvenančių humanitarinių krizių metu.

Europos Sąjunga yra pagrindinė pagalbos teikėja švietimui: sužinok, kaip ji padeda mokiniams – tokiems kaip ir tu – tęsti savo švietimą 📙📗📘 Nesvarbu, kas benutiktų: sužinokite daugiau apie kampaniją, spustelėję nuorodą aprašyme!

#EducationNoMatterWhat

#EducationInEmergencies


 

Sekite mus: 

Ačiū, kad skleidžiate žinią! 


Privacy notice

We contact you in relation to the Campaign on the EU Humanitarian Aid operation: #EducationNoMatterWhat. We believe this would interest you considering your field of activity. We obtained your contact information from public records or through direct contact with your organization within the framework of this campaign. More information on how your personal data is processed you find here. If you do not wish to be contacted about this topic or you change your mind at any time, feel free to unsubscribe by replying to this email.

 

Get updates in your mailbox

By clicking "Subscribe" I confirm I have read and agree to the Privacy Policy.

About DG ECHO