[CZ] Vzdělávání v mimořádných situacích

Evropská komise prostřednictvím svého Generálního ředitelství pro evropskou civilní ochranu a operace humanitární pomoci (DG ECHO) zahajuje komunikační kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí o významu vzdělávání v mimořádných situacích. 

Tento soubor nástrojů obsahuje materiály a informace, které můžete využít k zapojení studentů vaší školy nebo vzdělávací instituce. ​ 


1. Vzdělávání bez ohledu na okolnosti 

Vzdělávání bez ohledu na okolnosti je naše motto pro tuto osvětovou kampaň. Touto stručnou, jasnou větou chceme zdůraznit, že vzdělání je základním právem a základní potřebou dětí. Humanitární krize v různých částech světa hrozí narušením vzdělávání dětí a mladých lidí. Je však nesmírně důležité jim poskytnout světlejší budoucnost, rozvinout jejich plný potenciál a vybavit je dovednostmi a ochranou, které potřebují k obnovení pocitu normálnosti a bezpečí. ​ 

Vzdělávání nesmí být přerušeno, bez ohledu na to, jak vážná je krize. 

Hanan, Syria
Hanan, Syria

Vzdělání je hnacím motorem změn: je mocné a nezbytné. Vzdělávání by mělo být možné vždy, bez ohledu na okolnosti. Z tohoto důvodu EU investuje do vzdělávání v krizových situacích po celém světě. ​ 

Cílem kampaně je pomoci mladým studentům ve věku 16-30 let lépe pochopit a přemýšlet o pozitivním dopadu, který mají vzdělávací projekty financované EU na mladé lidi v oblastech postižených humanitárními krizemi, a to prostřednictvím dlouhých i krátkých filmových dokumentů a soutěže v dokumentárních filmech. 

Chcete-li získat o kampani více informací, můžete navštívit její internetové stránky, kde zjistíte, co EU dělá na podporu vzdělávání v mimořádných situacích. ​ 

Information for Teachers_CZ.pptx

PPTX - 46 Mb

2. Školní projekce dokumentu  

12minutový dokument natočený ve spolupráci s uznávanými dokumentaristy Olivierem Jobardem a Claire Billetovou z agentury MYOP.

Dokument bude promítán na humanitárních filmových festivalech s cílem podnítit debatu o významu vzdělávání v krizových situacích. Seznam festivalů najdete na internetových stránkách kampaně. 

Zveme školy a vzdělávací instituce, aby od května 2023 pořádaly projekce dokumentu. 

Trailer a celý dokument si můžete pustit zde:

  • 30 sec video trailer
  • 1 min video trailer
  • 12 min video documentary

Chcete uspořádat promítání se svými studenty?

Třeba s úvodním slovem zástupce Evropské komise nebo následnou debatou o významu vzdělávání bez ohledu na okolnosti? Kontaktujte nás prosím e-mailem. Poskytneme vám dokument a také vám pomůžeme s organizací vaší akce. 


3. Zúčastněte se video soutěže Vzdělání v pohybu 

Tato soutěž dává mladým Evropanům příležitost zamyslet se nad významem vzdělávání, představit svůj nápad na dokumentární film na toto téma a – pro šťastného výherce – natočit 5-10minutový dokument ve spolupráci s VICE World News. ​ 

 

 APPLICATIONS ARE CLOSED

The winner will be announced in spring 2023.


4. Další videa o vzdělávání v krizových situacích:

Marie_Burkina Faso_ CS _15'.mp4

MP4 - 29 Mb

Hanan_Syria_CS_15'.mp4

MP4 - 29 Mb

Sonia_Ukraine_CS_15'.mp4

MP4 - 29 Mb

Marie, Burkina Faso_CS

MP4 - 63 Mb

Hanan, Syria_CS

MP4 - 65 Mb

Sonia, Ukraine_CS

MP4 - 78 Mb

5. Key visuals

Education in emergency_Burkina_kvisuals_CS.pdf

PDF - 2.6 Mb

Education in emergency_Syria_kvisuals_CS.pdf

PDF - 1.5 Mb

Education in emergency_Ukraine_kvisuals_CS.pdf

PDF - 2.4 Mb

6. ​ #EducationNoMatterWhat Social Media posts 

 

​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ (1) FACEBOOK POST

Představte si, že by vám bylo upřeno právo na přístup ke vzdělání... Jak by vám bylo❔

To se bohužel stává mnoha dětem zasaženým humanitární krizí: přichází o právo učit se v bezpečné a přívětivé třídě.

Pro EU🇪🇺 je to nepřijatelné. Z tohoto důvodu Generální ředitelství pro evropskou civilní ochranu a operace humanitární pomoci @EUCivilProtection&HumanitarianAid pomáhá milionům dětí tím, že poskytuje přístup ke vzdělání v rámci kampaně #EducationNoMatterWhat 📚

👉 Zjistěte více o tom, jak se žákům a studentům daří návrat ke studijním návykům díky jejich vnitřní síle a humanitární pomoci ze strany EU.

#EducationNoMatterWhat
#EducationInEmergencies

 

 ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ (2) INSTAGRAM POST

Už jste slyšeli o kampani #EducationNoMatterWhat ❓

Je to nová kampaň @eu_echo zaměřená na výzvy, kterým každý den čelí miliony studentů žijících v oblastech zasažených humanitární krizí.

Evropská unie je hlavním dárcem pomoci v oblasti vzdělávání: zjistěte, jak pomáhá žákům a studentům – jako jste vy – pokračovat ve studiu 📙📗📘 bez ohledu na okolnosti: objevte kampaň, klikněte na odkaz v bio!

#EducationNoMatterWhat
#EducationInEmergencies


 

Sledujte nás: 

Předem děkujeme, že budete tyto informace šířit dále! 


Privacy notice

We contact you in relation to the Campaign on the EU Humanitarian Aid operation: #EducationNoMatterWhat. We believe this would interest you considering your field of activity. We obtained your contact information from public records or through direct contact with your organization within the framework of this campaign. More information on how your personal data is processed you find here. If you do not wish to be contacted about this topic or you change your mind at any time, feel free to unsubscribe by replying to this email.

 

Get updates in your mailbox

By clicking "Subscribe" I confirm I have read and agree to the Privacy Policy.

About DG ECHO